Burun Estetiği Öncesi Yapılması Gerekenler

Ülkemizde ve İzmir’de birçok insan burnundan memnun değildir ve estetik ameliyatları ile estetikli bir buruna sahip olmak isterler. Burun estetiği ameliyatı, burnun yeniden şekillendirilmesi ve daha güzel bir görünümde olmasını sağlar. Bu yöntemle yapılan uygulamalar kişinin daha estetik bir burna sahip olmasını sağlayabilir. Tabi bu süreç oldukça önemli olduğundan, öncesinde ve sonrasında bazı şeylere dikkat etmek gerekecektir. Bunlara dikkat edilmesiyle ameliyatın daha kolay şekillerde devam etmesi sağlanır. Çünkü zor olan bu dönem ancak bu şekilde atlatılabilir.

Bu Ürünlerden Uzak Durmanız Gerekir:

Estetik ameliyatı öncesinde ve sonrasında bu ürünlerden kaçınmanız iyi bir karar olacaktır. Bu ürünlerin arasında ise E vitamini, keten tohumu, zencefil, balık yağı, sarımsak gibi gıdalar gelir. İzmir’de doktorunuzla bu konuda konuşmanız iyi olacaktır. Özellikle bazı gıdaların burun estetik ameliyatı kötü yönde etkileyen yönleri bulunabilir. Bu yüzden gıdaların seçiminde doktora danışmak gerekli olacaktır.

Grip İlaçları Almayın:

Bu dönemde hastalıkları geçirmek adına alacağınız grip ilaçlarının da kanı sulandırıcı etkileri bulunmaktadır. Bu ise ameliyat için riskli olan durumlar arasında sayılır. Bu yüzden grip gibi hastalıkların giderilmesi için bu ilaçlar yerine, doğal yöntemler seçilmelidir. Çeşitli vitamin içeren sebzelerin ve meyvelerin tüketilmesi daha iyi tercih olacaktır. Tabi E vitamini içeren gıdaların da alınmaması gerekir. Çünkü E vitamini kanı sulandırmak için kullanılan vitaminler arasında bulunur.

Psikolojik Destek Alın:

Burun estetiği öncesinde psikolojik desteğin alınması da tavsiye edilir. Kişilerin bunalımda olmadan da bu uygulaması yapması önerilir. Çünkü burun estetiği dönemi uzun zamanlar alan ve zor olan süreçler arasında sayılır. Gerekli psikolojik destek alınmadan ve bir profesyonele başvurulmadan, bu dönemden geçmek zor olacaktır. Bu yüzden bir psikologa başvurmak iyi olacaktır.

Ameliyattan Önce Hastanede Olmanız Gerekecektir:

Gerekli tetkitlerin yapılması ve hastanın hazır hale getirilmesi için, estetik ameliyattan 2-3 saat öncesinde hastanede bulunmak iyi olacaktır. Bu süreler içinde hastaların durumu değerlendirilecek ve buna bağlı olarak ameliyatın başlayıp başlamamasına karar verilecektir.

Hastalık Durumunun Doktora Bildirilmesi Gerekir:

Bu dönemlerde kişilerin mümkün olduğu kadar hastalıklardan korunması gerekir. Özellikle gribal enfeksiyonların yaşanmaması için hasta kendine dikkat etmelidir. Eğer böyle bir durum görülürse, durum doktora bildirilmelidir. Bu durumlarda ameliyatın ertelenmesi söz konusu olacaktır. Çünkü gribal enfeksiyonlar için büyük bir engeldir.

Ameliyat Öncesi Dinlenmeniz Gerekir:

Ameliyatın olacağı günün öncesinde kişinin dinlenmesi ve ağır aktivitelerden kaçınması gerekecektir. Bu yüzden ameliyatın bir müddet öncesi kişinin dinlenmesi ve tüm aktivitelerden uzak durması önerilir. Hastaların ameliyat öncesindeki gece uzun saatler boyunca dinlenmesi ve ameliyata hazır olması gerekir.

Ameliyat Öncesi Hafif Beslenilmelidir:

Ameliyat öncesinden yaklaşık 6 saat öncesine kadar bir şey yenmez ve içilmez. Ama bu döneme girilmeden önce de hafif gıdalarla beslenmek gerekecektir. Daha çok haşlama türde olan gıdalar önerilir. Mideyi yormayacak ve sindirilmesi kolay olan şeyler önerilir.

Takıları Çıkartın:

Öte yandan yanınızda bu tarz şeylerin getirilmemesi ve daha rahat olan kıyafetlerle ameliyata gelinmesi tavsiye edilir. Küpe, kolye vs gibi takıların kullanılmaması ve varsa lenslerin çıkartılması gerekecektir. Bu zamanlarda mümkün olduğu kadar rahat ve kişiyi zorlamayacak kıyafetler seçilmelidir. Ancak bu şekilde ameliyatın daha rahat şekilde geçmesi sağlanabilir.

This entry was posted in Estetik ve Güzellik and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *