Nefertiti Botox Uygulamaları

Nefertiti botox uygulamaları, mısır döneminden günümüze kadar uzanan uzun boyunlu olmak ve belirgin çene hattının olmasıyla bütünleşmiş bir güzelliği elde etmek için uygulanan botoks türüdür. Mısır Kraliçelerinden olan Nefertiti’nin adıyla bütünleşmiş bu botoks tedavisi ünlü kraliçenin yüz ve boyun hatları gibi görünmeyi istenen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Genellikle hem canlandırıcı hem de gençleştirici etkisinin olduğu bilinen bu botox türünde kişilerin boyun çizgileri ve çene çizgilerine bir tedavi yapılır.Botox uygulamalarından yararlanan kişiler genellikle yüz bölgelerinde genç bir görünüme kavuşmak istemektedir lakin uygulamalar yapılırken yüz bölgesinin yanı sıra çene ve boyun bölgelerinin tedavisi ihmal edildiğinde kişilerin yaşlılık belirtileri boyunlarından ve çene çizgilerinden belli olmaktadır. Tedaviler gecikmeye başladığında ise kişilerin olumlu sonuç almaları zorlaşmaktadır. Nefertiti botox uygulaması genellikle hassas bir bölge olan boyun ve çene bölgesine etki etmektedir. Bu bölgenin hassas bir yapıda olması da tedaviyi zorlaştırsa da bu botox türü ile kişilerin olumlu sonuçlar alması muhtemeldir.

Nefertiti Botoxu Nasıl Yapılır?

Nefertiti botoksu yaptırmak isteyen kişilerin öncelikle uzman bir hekimden yardım alarak tedavi olması gerekmektedir. Daha önce bu botox türünü uygulayan ve başarılı olmuş kişiler ile çalışmanız alacağınız sonuçların daha etkili olmasını sağlayacaktır.

Dikkat gerektiren bir botox türü olan Nefertiti Botoxu, iki alanda uygulanmaktadır. Bu botox türünde bir dizi botox enjeksiyonundan yararlanmakta ve hekimler tarafından hastanın alt çenesi ve boyun bölgesi hedef alınmaktadır.  Yapılan uygulamalar sonrasında boyun bölgesinde ve çene bölgesinde gevşeklikten dolayı sarkık duran deri yukarı doğru çekilmektedir. Bu işlem sonrasında cildin sıkılaşması sağlanırken cilt pürüzsüz bir hale getirilmektedir. Böylece kişilerin boyun ve çene bölgelerinde oluşan yaşlılık belirtileri giderilerek kişilerin daha canlı ve daha estetik bir görünüme kavuşması sağlanmaktadır.

Genel olarak çene çizgisinin belli olmadığı kişilerde ve yaşlanmaya bağlı kırışıklıkların boyun bölgesinde belirdiği kişilerde olumlu sonuçlar almakta etkili olan Nefertiti botoksu bu nedenlerden dolayı yaşlı görünen kişiler tarafından tercih edilmektedir. Genel olarak uygulamalar kişiye göre değişmekte ve maksimum 1 saatlik bir süre içerisinde tamamlanmaktadır.

Yazımızı hazırlarken bilgilerine başvurduğumuz web sayfası  http://botoxizmir.com/

This entry was posted in Estetik ve Güzellik and tagged , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *